KOLAY ZAYIFLAMA ÖNERİLERİ

Kolay Zayıflama Önerileri

 Kış aylarında kontrolsüz beslenme ile kilo almaya başlayabilirsiniz. Bu yüzden size kolay zayıflama önerilerinden oluşan bir yazı hazırladım.

Genel olarak düşük kalorili diyetlerin kilo kaybını sağladığı söyleyebiliriz. İştahınızı azaltmanız ve ihtiyacınız olandan daha az kaloriyle beslenmeniz kilo kaybetmenizi sağlar.Bununla birlikte daha hızlı kilo kaybetmeniz için öneriler paylaşacağım.

1-Kahvaltıyı atlamayın.

Kahvaltıyı atlamanız kilo verdirmez aksine kilo almanıza bile sebep olur.Kahvaltıyı atlamanız almanız temel besinlerin eksik kalmasına sebep olur ve gün içinde aç hissetmenize sebep olur.Aç hissettiğiniz gün boyunca daha fazla atıştırmaya başlayabilirsiniz.Bu yüzden daha hızlı ve kolay vermeniz için kahvaltı yapmayı ihmal etmeyin.

23 ana 3 ara öğün yapın

Gün içinde 3 ana öğün ve 3 ara öğün olacak şekilde 6 öğün beslenmeye çalışın .Az ve sık beslenmeniz hızlı kilo vermenize yardımcı olur.Ara öğünlerde tatli ,çikolata gibi yüksek kalorili besinlerden uzak durmanız kolay kilo vermenize sebep olur.

Ara öğün şeçenekleri

  • 3 kuru kayısı, 2 parça ceviz
  • Kepekli galeta,1 dilim peynir
  • 1 kase meyveli yoğurt,5 adet badem
  • 1 su bardağı süt,8-10 adet çilek yada böğürtlen
  • 3-4 adet hurma ,1 bardak süt ile kahve
  • 1 avuç beyaz leblebi, 1 bardak kefir

3- Bol sebze ve meyve yiyin.

Meyve ve sebzeler düşük kalorilidir ve yüksek lif içermektedir.Ayrıca bol miktarda vitamin ve mineral içerirler. Hem antioksidan ve vitamin- mineral ihtiyacınızı karşılamak  hem de kolay kilo vermek için günde 5 -7 porsiyon kadar meyve ve sebze tüketin.

4-Daha çok hareket etmeye başlayın.

Aktif olmak,hareket etmek  kilo vermenin ve kilo korumanun anahtarıdır. Egzersiz, birçok sağlık yararı sağlamasının yanı sıra, diyetle birlikte daha fazla kalori yakmanıza sebep olur.

5- Bol su için.

İnsanlar bazen susuzluğu açlıkla karıştırır. Gerçekten ihtiyacınız olan şey bir bardak su olduğunda ekstra kalori tüketebilirsiniz.Bununla birlikte,günde 2-3.5 litre su tüketimi önerilmektedir.

6-Abur cubur tüketmeyin.

Evde çikolata, bisküvi, cips ve tatlı gazlı içecekler gibi abur cubur yiyecekleri stoklamayın ve bu besinlerden uzak durun.

Open chat